OŚWIADCZENIA

 

PPH Temar Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą Katowicach (dalej zwana Temar), oświadcza, że w wyniku przeprowadzanych badań kontrolnych wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes w partii produktów „Deska Sera Lidla Ser niderlandzki kozi” z terminem przydatności do spożycia 26.10.2020 r. produkty został wycofany z obrotu i od konsumentów. Dodatkowo prewencyjnie wycofany zostaje produkt tego samego producenta „Rolada kozia pleśniowa Bettine 1kg”. Oświadczamy, że wykryta bakteria pochodzi bezpośrednio od producenta surowca firmy Bettinehoeve BV  (Bettine)  Bankenstraat  15 4874 ND Etten- Leur Nederland, który ponosi odpowiedzialność za zaistniałą sytuacje.

Zgodnie z informacją od producenta podczas przeprowadzonych wymazów czystościowych
w  Bettine, bakteria została wykryta w maszynie myjącej (nie w maszynie krojącej i liniach produkcyjnych) dlatego producent poprosił o wycofanie  produktów prewencyjnie, jednocześnie informując o zwrocie towaru w Europie.

https://www.bettine.nl/en/recall-of-ripened-goat-s-cheese

https://www.bettine.nl/files/upload/143/bettinehoeve-bedrijfs-statement-recall-gerijpte-geitenkaas-bettine-artikelen-nl-uk-de.pdf

Jako dystrybutor zapewniamy, że oferowanie produktów najwyższej jakości jest dla Temar najważniejszym priorytetem, stąd też wszystkie nasze produkty są systematycznie badane przez akredytowane laboratorium. Jednocześnie potwierdzamy, że wszystkie badania kontrolne wykonanie w ostatnim czasie potwierdzają brak obecności bakterii w naszym zakładzie oraz produktach. Zalecamy zachowanie spokoju. Informujemy także, że w odpowiedzialności społecznej Temar postanowiła zawiesić współpracę z firmą Bettine. Zważywszy, że priorytetem Temar jest bezpieczeństwo konsumentów, dlatego wycofanie z obrotu w/w produktów jest jedynym rozwiązaniem, pozwalającym na zachowanie bezpieczeństwa.  Za zaistniałą sytuację przepraszamy.